Gölkent Ortaokulu katıldığı E-Twinning projesi ile sesini geniş kitlelere duyurdu.

Gölbaşı Gölkent Ortaokulu ''Media Literacy and Fake News ( Medya Okuryazarlığı ve Yalan Haberler ) E-Twinning projesine dahil oldu.

19:05:35 | 2021-06-08


Gölbaşı Gölkent Ortaokulu ''Media Literacy and Fake News ( Medya Okuryazarlığı ve Yalan Haberler ) E-Twinning projesine dahil oldu.

Adıyaman Gölbaşı Gölkent Ortaokulu İngilizce öğretmeni Pınar BELLİGÜN ve öğrencileri bu proje ile medya okuryazarlığı ve yalan haberler ile ilgili farkındalık uyandırmak ve bunu hedef kitlelere ulaştırmak amacıyla Media Literacy and Fake News ( Medya Okuryazarlığı ve Yalan Haberler ) adlı projeye katıldılar.

Projeye ülkemizden Gölbaşı Gölkent Ortaokulu yanı sıra Ankara, Kilis , Bursa , Muş ile Avrupadan Romanya, Bulgaristan, Portekiz, İtalya, Fransa, Slovakya, İspanya olmak üzere 13 okul 17 öğretmen ve 118 öğrenci dahil oldu.

Media Literacy and Fake News ( Medya Okuryazarlığı ve Yalan Haberler )projesi COVID-19 salgını süresince hayata geçen uzaktan eğitimin bir parçası olarak eğitim çalışmaları ile bütünleştirilmiştir.

Öğrenciler bu proje ile medya okuryazarlığı konusunda bilinçli hale gelirken, bir haberin doğruluk düzeyini ölçerken hangi süzgeçlerden geçirip, hangi kriterlere göre değerlendireceklerini öğrenmişlerdir. Böylece öğrenciler yalan haberlerin paylaşılıp daha geniş kitlelere ulaşmasını önlemek adına önemli bir farkındalığa ulaşmışlardır.
ETİKET :   Gölbaşı Göl Kent Medya Belligün

Tümü